2018 - 2019 Öğretim Yılı Güz Dönemi Tek Ders Sınavı

07 Şubat 2019 Perşembe

TEK DERS SINAVI
(Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri hariç)
 
 2018 - 2019 Öğretim Yılı Güz Dönemi “Tek Ders Sınavı”  11 Şubat 2019 Pazartesi  günü ilgili akademik birimlerin belirleyeceği saatlerde ve dersliklerde  yapılacaktır. Mezuniyetine tek dersi kalan ve tek ders sınavına girebilme koşulunu taşıyan öğrenciler, dersin hangi yarıyılda olduğuna bakılmaksızın tek ders sınavına girerler.

- Tek ders sınavına girebilmek için ilgili dersin yarıyıl sonu / bütünleme sınavına girme şartını yerine getirmiş olmak gerekmektedir.
 
Yarıyıl sonu / bütünleme sınavına girme şartı;
-Tek dersi kalan öğrencilerin ilgili derse bu dönem /daha önceki dönemlerde  kayıt olması ve D(Devamsızlık) dışında DC,DD,FD,FF notlarından başarısız olması.
-Harfli başarı notu “DC” olan derslerde yarıyıl dönem not ortalamasına dikkat edilmelidir.  Eğer dönem ortalaması (YANO) 2.00’nin altında ise dersten “başarısızdır” ve bu durumda tek dersi kalmışsa ilgili dersten tek ders sınavına girmek zorundadır.                        
 
- Öğrencilerin hangi dersten tek ders sınavına gireceklerini transkriptlerden, Öğrenci Bilgi Sistemi Öğrenci Bilgileri/Tüm ders müfredatı ekranından kontrol ederek belirleyebilirler.  Sonradan mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili akademik birim öğrenci işlerinden sınav tarihinden/saatinden önce bilgi alınması önemlidir.
 
- Öğrencilerin tek ders sınavından 100 üzerinden en az 50 puan almaları gerekmektedir. Sınavda alınan not, o dersin harfli başarı notu yerine geçer. 
 
                                                                                                                                                                                                                            Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı